Piano-Forte

Pracownia: (0048) 601 458 299
Sklep: (0048) 32 733 11 08
Email: kontakt@piano-forte.pl

Weinbach

Opis

Pianino Weinbach o numerze seryjnym 271137 z 2000 roku.

Instrument jest praktycznie nieużywany, możnaby powiedzieć, że nowy. Mechanizm jest w doskonałym stanie, młotki i kołki nie wykazuja śladów zużycia. Instrument prezentuje się genialnie od strony wizualnej. Czarny lakier poliestrowy wykończony na połysk oraz styl Chippendale (m.in. gięte nóżki), w jakim je wykonano sprawia, że pianino wygląda bardzo stylowo. Młotki firmy Renner, mechanizm Detoa wskazują na wykonanie instrumentu z najwyższej jakości komponentów. Instrument przepięknie brzmi. Pełne a zarazem dynamiczne brzmienie pozwoli wydobyć z niego to co najlepsze.

Wymiary instrumentu: szerokość 145 cm, głębokość 57 cm, wysokość 118 cm

Pianino jest objęte 24-miesięczną gwarancją.

Istnieje możliwość wynajmu tego instrumentu. Jesteś zainteresowany? Zapytaj o szczegóły!

Pianino zostało wyregulowane i nastrojone w pracowni pianin i fortepianów Piano-Forte Daniela Kałużnego, pasjonata instrumentów klawiszowych, absolwenta Technikum Budowy Fortepianów. Daniel posiada wieloletnie doświadczenie w renowacji, naprawie i strojeniu pianin i fortepianów w Polsce i za granicą.

Ten i inne instrumenty możesz zobaczyć w salonie w Bytomiu, przy ul. Chorzowskiej 27c (os. Arki Bożka), po uprzednim, telefonicznym ustaleniu terminu - numer telefonu 601 458 299.

Chętnie opowiemy o pianinie i odpowiemy na wszystkie pytania!

Serdecznie zapraszamy!

Transport i pierwsze strojenie w cenie instrumentu.

 

Historia firmy

Historia marki Weinbach sięga roku 1887, kiedy to Gerhard Wein założył swój pierwszy warsztat pianin w niemieckim regionie Weinbach. Zatrudniając dwóch, szkolonych w Wiedniu, asystentów, zapewnił sobie możliwość korzystania z ich swieżo nabytych umiejętności konstruktorskich. Firma zyskała renomę w całej Europie, wkróce otwierając się również na rynek amerykański. Zarówno synowie założyciela, jak i ich potomkowie z wielkim pietyzmem dbali o nieustająco wysoki poziom produkcji pianin, które aż po dziś dzień zachwycają niepowtarzalnym brzmieniem i starannością wykonania.

Od 1956 roku znaną markę przejęła inna, równie znakomita – PETROF. Zarówno pianina, jak i fortepiany sygnowane marką Weinbach wychodzą odtąd spod igły projektantów i konstruktorów PETROF'a, opierając się na preprodukcji w Chinach i ostatecznym szlifie pod czujnym okiem specjalistów na terenie Czech.

Jako, iż konstrukcja instrumentów Weinbach opiera się na tych spod marki PETROF, cechuje ją głównie stabilność konstrukcji i bogaty dźwięk. Dzięki temu pianina Weinbach świetnie nadają się nie tylko dla profesjonalistów, ale i dla mocno eksploatujących instrumenty uczniów, czy studentów.

 

Cena

19000,00zł

Zdjęcia

Wyślij zapytanie

E-mail:
Dodaj załącznik
Sklep Online