Piano-Forte

Pracownia: (0048) 601 458 299
Sklep: (0048) 32 733 11 08
Email: kontakt@piano-forte.pl

Steinway & Sons model Z

Opis

Steinway & Sons, a także Steinway, to amerykańsko-niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się ręcznym produkowaniem fortepianów, założone w 1853 roku w Nowym Jorku, przez niemieckiego imigranta Heinricha Engelharda Steinwega (później Henry'ego E. Steinwaya).
Od 1995 roku Steinway & Sons wchodzi w skład konglomeratu Steinway Musical Instruments, który pod licznymi markami produkuje, oprócz fortepianów, instrumenty dęte, smyczkowe i perkusyjne. 

Pianino Steinway & Sons model Z, o numerze seryjnym 295339 pochodzi z roku 1939.
Instrument poza odrestaurowaną obudową jest zupełnie oryginalny. Młotki zostały wyprofilowane, poprawione ważenie klawiatury. Okładzina z kości wybielona i wypolerowana. Piękny rezonans bez najmniejszego nawet pękniecia. Niewielu producentów potrafi wydobyć tak mocne brzmienie z tak niewielkiego instrumentu. Steinway robi to od lat wyśmienicie.
Prezentowany instrument jest wyjątkowy jeszcze z jednego powodu. Poprzedni właściciel używał pianina na specjalne okazje, ponieważ mechanizm i klawiatura są praktycznie nie używane. A to z kolei gwarantuje wieloletnią eksploatację bez konieczności ingerowania w mechanikę.

wymiary: 147cm x 65cm x 115cm (szer x gł x wys)
kolor: biały
wykończenie: matowe, zamknięte pory
ilość klawiszy: 88  

Transport na terenie kraju i pierwsze strojenie w cenie instrumentu.

Więcej informacji pod numerem telefonu 601 - pokaż numer telefonu - 

Ten i inne instrumenty można zobaczyć w salonie w Bytomiu, przy ul. Chorzowskiej 27c (os. Arki Bożka) w godzinach 10-18.

Serdecznie zapraszamy.

Cena

25000,00zł

Zdjęcia

Wyślij zapytanie

E-mail:
Dodaj załącznik
Sklep Online