Piano-Forte

Pracownia: (0048) 601 458 299
Sklep: (0048) 32 733 11 08
Email: kontakt@piano-forte.pl

Steinway & Sons

Opis

Pianino Steinway&Sons mod. K o numerze seryjnym 3000575 z 1939r, jednego z najlepszych producentów fortepianów i pianin na świecie Steinway & Sons.

Kilka słów o historii firmy:

Wytwórnia założona w roku 1853, przez niemieckiego emigranta Henry’ego Engelharda Steinwaya na poddaszu przy Varick Street na Manhattanie. Henry był cieślą specjalizującym się w produkcji szaf, a pierwszy fortepian zbudował w kuchni swojego domu, w niemieckim mieście Sessen. Do czasu otwarcia wytwórni Steinway & Sons powstały 482 instrumenty. Pierwszy fortepian stworzony pod szyldem firmy o numerze 284, sprzedano jednej z nowojorskich rodzin za 500 dolarów. Od 1855 r. fortepiany Steinway otrzymywały złote medale na kilkunastu wystawach w Stanach Zjednoczonych i Europie zyskując uznanie najlepszych muzyków i pianistów. Obecnie firma Steinway & Sons produkuje około 5000 instrumentów rocznie a jej sława wciąż rośnie.

Prezentowane pianino to model K, zachowany w bardzo dobrym stanie. Obudowa pozostawiona w stanie oryginalnym (na życzenie możemy przeprowadzić jej renowację). Klawiatura z naturalnego materiału o zakresie 7¼ oktawy (88 klawiszy) to jeden z największych atutów tego pianina.

Podczas renowacji wymianę zużytych elementów ograniczono do koniecznego minimum po to, by zachować ducha epoki w jakiej powstał ten ekskluzywny instrument. Ewenementem tego pianina jest idealnie zachowana od nowości dźwięcząca, czego efektem jest oryginalne brzmienie marki Steinway & Sons. Pianino przeszło konieczne naprawy i regenerację zużytych elementów. Zostało również wyregulowane i nastrojone.

Na pianino udzielana jest 2-letnia gwarancja.

Pierwsze strojenie gratis !!!

Transport instrumentu ustalany jest indywidualnie.

 

Istnieje możliwość wynajmu tego instrumentu. Jesteś zainteresowany ?? Zapytaj o szczegóły.

Cena

25000,00zł

Zdjęcia

Wyślij zapytanie

E-mail:
Dodaj załącznik
Sklep Online